Автоматична система мовного оповіщення

Стислий опис АСМО  у форматі pdf

„Автоматизована система мовного оповіщення ”

(розроблена та впроваджена к експлуатацію Науково-Дослідним Інститутом Інтегрованих Телекомунікаційних Технологій http://ndiitt.nau.edu.ua)
Класичний режим роботи штабу цивільної оборони (ЦО) Національного авіаційного університету полягає в наступній організації виробництва: диспетчер штабу ЦО отримує інформацію від штабу ЦО м. Києва про ситуацію з відповідним кодом. Після цього диспетчер починає дзвонити по телефону в ручному режимі кожному члену відповідної групи та повідомляти голосом призначене йому повідомлення. При цьому на сповіщення однієї людини з урахуванням набору його телефонних номерів, доступності та читання повідомлення йде 3-4 хвилини. Якщо число абонентів групи складає, наприклад,  50 чоловік, то на інформування всіх членів групи піде до 4-х годин, що призведе до повної втрати оперативності.
Автоматизована система голосового оповіщення (АСМО) була розроблена і введена в експлуатацію з метою підвищення оперативності та надійності доставки повідомлень абонентам цільових груп оповіщення штабу ЦО НАУ.
АСМО являє собою апаратно-програмний комплекс голосового оповіщення співробітників про надзвичайні ситуації в автоматичному режимі.
Система побудована на базі програмної телефонної станції Asterisk, встановленої на сервері АСМО, з'єднаної потоком PRI з відомчою АТС НАУ Avaya Definity 8700 і може робити 30 викликів абонентів одночасно. Можливе розширення даної конфігурації системи до 120-ти одночасних викликів.
Створене програмне забезпечення здійснює взаємодію цих двох апаратно-програмних платформ, створений графічний веб-інтерфейс дозволяє створювати шаблони голосових повідомлень, записи абонентів з декількома телефонними номерами для дозвону, формувати групи абонентів, управляти схемами дозвону, групувати повідомлення, налаштовувати сповіщення по робочим, мобільним і (або) домашнім телефонами в залежності від часу виникнення ситуації, здійснювати дозвон до абонента задану кількість разів з перебором його телефонних номерів.
Крім оповіщення про надзвичайні ситуації АСМО може використовуватися для голосового оповіщення, відправки SMS або повідомлення на електронну пошту про інші події - для моніторингу комп'ютерних та теплових мереж, серверів, сервісів, об'єктах, що охороняються та інших важливих ситуаціях. Прі вході в систему в веб-інтерфейсі зліва пропонується меню для роботи. Адміністратор може за допомогою цього меню працювати з оповіщеннями, абонентами, групами абонентів, подіями, робити додаткові настройки системи, працювати з групами користувачів системи і моніторити статистику використання системи.
 Усі оповіщення групуються  у наступні  категорії: «Військовий час», «Мирний час», «Локальні події - Гуртожитки НАУ», «Локальні події - Корпусі НАУ».
 Аналогічно перераховані надзвичайні події в студмістечку і навчальних корпусах НАУ - пожежа або небезпека.
При роботі з групами абонентів створюються групи абонентів, настроюється кількість спроб дозвону, графік та напрямок дозвону, додаються абоненти.
У меню «Події» створюється каталог надзвичайних подій, визначаються розділ оповіщень, звуковий файл, який буде відтворено абоненту та маркер активності.
У меню «Події» створюється каталог надзвичайних подій, визначаються розділ оповіщень, звуковий файл, який буде відтворено абоненту та маркер активності меню «Різновиді подій» сформований список: «Військовий час», «Мирний час», «Локальні події - гуртожитки НАУ», «Локальні події - Корпусі НАУ». Тут створюються групи користувачів системи і визначаються права для кожної з груп користувачів.
В режимі роботи «Оповіщення» оператор вибирає подія, про яку не обходимо оповістити абонентів системи. Після цього АСМО в автоматичному режимі виробляє виклик відповідної групи абонентів за заданим алгоритмом роботи.

syst_opovishenja.jpg

15.05.2012 року було зареєстровано авторське право на комп’ютерну програму "Автоматизована система мовного оповіщення".