Доступ до інтернет з використанням проксі-сервера

Проксі сервери (сервери-посередники) використовуються для організації підключення локальної компьютерної мережі до глобальної мережі Інтернет. При використанні проксі-сервера компьютер користувача звертається за необхідною інформацією до цього сервера, а вже сервер-посередник отримує необхідну інформацію з інтернет. При цьому компьютер користувача не підключено напряму до Інтернет, що дозволяє забезпечити захист інформації на компьютерах і серверах локальної мережі. Використання проксі-сервера є доцільним в тому випадку, коли немає необхідності мати власний виділений сервер в інтернет з реальною IP-адресою і необхідні лише декілька сервісів інтернет, наприклад: перегляд веб-сторінок, отримання файлів з ftp-серверів, спілкування за допомогою програм термінових повідомлень і т.д.

В компьютерній мережі НАУ на даний час працює два сервера-посередника:

  • HTTP-proxy - сервер посередник для перегляду веб-сторінок, отримання файлів з ftp-серверів, спілкування за допомогою програм термінових повідомлень (якщо ці програми підтримують роботу з використанням HTTP-proxy або HTTPS-proxy). 
  • SOCKS-proxy - сервер посередник для перегляду веб-сторінок, спілкування за допомогою програм термінових повідомлень, різних JAVA-програм (наприклад клієнт-банк) та ін.
Українська